YÜKLENİYOR...
urBeats İnceleme
2 Ocak 2018
Sertaç Yanık
urBeats

urBeats İnceleme

Apple, Beats Electronics‘i satın almasıyla birlikte Beats kulaklıkların yeni versiyonlarının çıkacağını, Apple cihazlarıyla daha uyumlu çalışacağını ve renk seçeneklerinin ekleneceğini yaptığı basın açıklamasında söylemişti.

2015 yazında yeni bir kulaklık arayışına girmiştim. 300 TL’lik bir bütçe ile kulak içi kulaklık almayı düşünüyordum. Beats’e çok ön yargılı baktığımı belirtmeliyim çünkü Beats markasının bass seslerden başka bir esprisinin olmadığını düşünüyordum. İlk olarak Sony Xba H1 kulaklığını satın aldım ve parasının değerini vermediğini düşünerek iade ettim. Aradan iki hafta geçmişti ve hala kulaklık arayışındaydım. Apple Store’da urBeats’i görünce aklımda bir ampul yandı ve onu da denemekten zarar gelmeyeceğini düşündüm. Satın aldım ve hatta geldiği ilk gün iade işlemini başlattım. 🙂 Çok ön yargılıyım!

Öncelikle Beats’in dünyadaki en iyi kulaklıkları üreten firmalardan biri olduğu kanısına vardım. Kullandıkları slogan: “İnsanlar müziği duymuyorlar.” her şeyi yeterince açıklıyor. urBeats mükemmel derecede berrak bir ses veriyor. Bu kanıya sürekli kullandıktan sonra başka bir kulaklık ile kıyasladığınızda varıyorsunuz. Kulağınızın duyumunu değiştirdiğini söyleyebilirim. Bass konusunda ise bir şey söylemek gerekiyorsa bass sesleri kaliteli ve ses aralığında bozulmuyor. Ayrıca dışarıdan gelen sesleri engellemede de çok başarılı.

iPhone, iPad ve iPod aralarında fazla bir fark yok diyebilirim. Ancak iPod müzik konusunda bir adım öne çıkmayı başarıyor yalnız bu fark abartılacak kadar değil.

Şimdi gelelim en etkilendiğim yere. MacBook Pro’un profesyoneller için olduğunu ve ses kartlarının gelişmiş olduğunu belki biliyorsunuzdur. Ben bilmeme rağmen bu kadar fark yaratacağını düşünmemiştim. Kulaklığı alışveriş merkezindeki bir MacBook Pro’a taktım ve iTunes’tan bir müzik açtım. Size şöyle söyleyeyim kulaklığa öyle güçlü bir ses geliyor ki kulaklığı çıkarasım gelmemişti. Gerçekten mükemmel bir deneyimdi benim için. Kulaklığın son gücünü alacağınız cihazlardan biri hiç kuşkusuz MacBook Pro’dur. Daha sonraki bir zamanda en son çıkan MacBook’ta da denedim, fark yok. 😍

Dayanıklılık konusunda ise tek kelimeyle muhteşem. Belki kullanabileceğiniz ve yıpranmayacağına şahit olacağınız bir ürününüz olacak. Zaten ürün ayrıntılar bölümünde “urBeats’i ister özenle saklayın, isterseniz çantanızın bir köşesine atın, kırılmasını ya da yıpranmasını asla beklemeyin.” ibaresi yer alıyor. En başta ürün satmak için söylenmiş gibi algılansa da durum söylenen şekilde.

Ürünü Online Apple Store’dan 325 TL (+7 TL Yapı Kredi) havale gönderimi yaparak satın aldım. Kargolama süresinde iki hafta yazmasına rağmen 4 gün içinde elime geçmişti. Ben Altın renk aldım fakat beyazın kirlendiğinin göze batması insanı sinirlendiriyor. Renk seçiminde karar veremediyseniz Roze Altın ya da Altın rengini yine de öneririm.

Genel olarak özetlemek gerekirse normal kalitede bir kulaklık kullanıyorsanız bu kulaklığı kullandığınızda diğer kulaklıkların verdiği ses kötü gelmeye başlayabilir. Kesinlikle almanızı önerdiğim bir kulaklıktır. Bir şeye daha değineyim kulaklık kutusundan çıkan saklama kılıfı farklı olabiliyor.

Güncelleme: urBeats 3’ü Apple Store’dan satın alabilirsiniz.

İçeriği Paylaş:
Facebook Twitter Google Plus Share
İçerik hakkında düşüncelerinizi ve sorularınızı lütfen yorum yazarak paylaşın.
DMCA.COM Protection Status Creative Commons Lisansı

Telif Hakkı © 2018 Sertaç Yanık. Tüm Hakları Saklıdır.